Zprávy

 zprávyzprávy 1

Celkem 25 článků
články: [1-10] [11-20] [21-25]

Vzdělání pro praxi

Vzdělání je pro LINET prioritou. Díky vlastnímu školicímu středisku LINET Scholaris dokonce poskytuje vzdělávání zdravotnickému personálu a pracovníkům v sociálních službách. Právě pro ošetřovatelský personál, zejména v domovech pro seniory, byl určen loňský program zaměřený na různé aspekty péče o klienty. Projekt s registračním číslem CZ.1.04/3.1.03/A7.00222 Vzdělávání pro ošetřovatelský personál byl financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Projekt Mobility je u konce. Poslední setkání se uskutečnilo v Praze

Páté setkání završilo po téměř dvou letech projekt Mobility, který pod koordinací společnosti LINET hledá možnosti inovací v profesním vzdělávání sester. Mezinárodní tým se tentokrát potkal v Praze, na programu bylo několik přednášek zahraničních hostů a také návštěva Ústřední vojenské nemocnice. Tam na účastníky čekala prezentace výukových a terapeutických simulačních technologií, které nemocnice využívá.

LINET Scholaris školil zaměstnance Domu Kněžny Emmy

Prohloubit své znalosti v oblasti práce se seniory s demencí a Parkinsonovou chorobou a získat praktické tipy pro zlepšení každodenní péče o tyto klienty. To bylo cílem 22 zaměstnanců Domu Kněžny Emmy, kteří se na konci února sešli na školení Vliv prostředí na orientaci a na rozvoj a průběh demence pořádaném akreditovaným školícím centrem LINET Scholaris. 

Tým Mobility se sešel v polském Krakově

 Projekt Mobility, který pod koordinací společnosti LINET hledá možnosti inovací v profesním vzdělávání sester, se chýlí k závěru. V polovině února se totiž uskutečnilo již předposlední setkání mezinárodního týmu pracujícího na projektu, tentokrát v polském Krakově. Zde se účastníci mimo jiné seznámili s metodami praktické výuky ošetřovatelských dovedností uplatňovanými na Jagelonské univerzitě a navštívili jednotku intenzivní péče krakovské Fakultní nemocnice vybavenou nejmodernějšími zdravotnickými technologiemi.

Tým Mobility navštívil nové unikátní školicí středisko ve Francii

Hledat možnosti inovací v profesním vzdělávání sester a úspěšně je realizovat na mezinárodní úrovni – to má za úkol projekt Mobility koordinovaný českým výrobcem zdravotnických lůžek LINET. Již třetí mezinárodní setkání týmu, který na projektu pracuje, se tentokrát uskutečnilo v Paříži. Účastníci se na něm mimo jiné seznámili s tréninkovým centrem Ilumens, které funguje od letošního června a ke školení ošetřovatelských dovedností využívá i pokročilých digitálních technologií.

Vzdělávání pro ošetřovatelský personál

Název projektu: Vzdělávání pro ošetřovatelský personál
Název programu: Operační program lidské zdroje a zaměstnanost
Zadavatel/koordinátor: LINET spol. s r.o.
Registrační číslo: CZ.1.04/3.1.03/A7.00222
Realizace projektu: 1.11.2013 - 30.4.2015 

Je možné manipulovat s pacienty bezpečnějí?

P9191839.jpg
Školení na téma Je možné manipulovat s pacienty bezpečněji? absolvovali 19. září v českobudějovické nemocnici členové katedry ošetřovatelství a porodní asistence ZSF JCU a zaměstnanci nemocnice. Lektorkou byla Lorraine Demott, která je klinickou specialistkou na problematiku mobilizace-manipulace a polohování pacientů (handling and moving) a pracuje jako klinický kouč pro LINET Group. Této problematice se věnuje více než dvacet let a školí zaměstnance všech zařízení, kde dochází k manipulaci s pacienty či klienty.

Vzdělávejte se pro růst - regiony II

Chcete získat dotace na vzdělávání od LINET Scholaris? Máte jedinečnou možnost využít individuálních projektů v rámci Vzdělávejte se pro růst – regiony II.

V rámci projektu se hradí až 100% nákladů na vzdělávání a také náhradu mzdy školených zaměstnanců.

Posílení inovací v oblasti vzdělávání a odborné přípravy zdravotnických pracovníků v Evropě

LLP_logo.jpg

Hlavním cílem tohoto projektu je vytvořit síť partnerství sestávající ze 7 partnerů z oblasti zdravotnictví - univerzity, fakultní nemocnice, výrobce zdravotnických technologií, asociace sester a institut postgraduálního vzdělávání. Partneři projektu se budou podílet na tvorbě a diseminaci tematicky zaměřeného koncepčního dokumentu na téma Inovace v oblasti vzdělávání a odborné přípravy zdravotnických pracovníků, jehož součástí budou informace jak z oblasti odborného vzdělávání a přípravy sester, tak i z praxe.

 

Simulace klinických dovedností zefektivňuje vzdělávání zdravotníků

Mezinárodní projekt Mobility, jehož cílem je inovovat metodiku celoživotního vzdělávání sester, dostal pořádnou porci inspirace. Poslední setkání mezinárodní pracovní skupiny se totiž odehrálo v unikátním školícím centru švédské univerzitní nemocnice Karolinska zaměřeném na praktickou výuku klinických dovedností. Návštěva umožnila týmu Mobility seznámit se s jedním z aktuálních trendů v současném vzdělávání zdravotnických profesí – nácvikem dovedností pomocí věrných simulací jednotlivých úkonů spojených s poskytováním zdravotní péče.

Celkem 25 článků
články: [1-10] [11-20] [21-25]
Dolní navigace